Po co woreczek na magnezję?

Zimą nie każdy ma ochotę uprawiać sport na zewnątrz. Dla tych co wolą schować się w środku wspinaczka to doskonały pomysł.

“Ale on nie lubi wysokości, jest słaby spadnie i się zabije! Poza tym nie ma kolegów, którzy by go mogli asekurować.”

Mamy odpowiedź: Bouldering!

Nie trzeba wspinać się z liną, nie trzeba wisieć na wysokości 15 metrów. Dla tych, którzy się boją albo są samotnikami alternatywą jest bouldering. Jest to wspinaczka na małych wysokościach do 3-4 metrów, bez asekuracji, w miejscu wyłożonym grubymi, miękkimi materacami. Służy do wzmacniania rąk, poprawiania techniki, treningu wspinaczki w przewieszeniu, ćwiczeniu trudnych ruchów itp. W wielu miejscach, szczególnie w miastach znajdziesz boulderownie. Ten rodzaj wspinaczki jest dość wymagający, początki na boulderze, są trudne ale niesamowicie satysfakcjonujące.

Ten sport przypadnie do gustu mężczyznom, gdyż wzmacnia mięśnie ramion, a także tułowia – pleców, klatki piersiowej, brzucha. Trening jest techniczny i siłowy, czuć jak rosną mięśnie! 

Co to jest woreczek na magnezję?

Niezbędne akcesorium wspinacza!

Buty wspinaczkowe nie są niezbędne by dokonać pierwszych prób na boulderze – wystarczą jakieś ciasne trampki, poza tym buty dobrze przymierzyć przed zakupem. Ale żeby spróbować swoich sił warto mieć woreczek na magnezję. Magnezja służy do polepszania przyczepności pomiędzy ręką a chwytem. Lekko pocąca się ręka nie jest w stanie mocno trzymać chwytu, bo się po prostu ześlizguje. Dlatego, każdy wspinacz, co kilka ruchów, moczy ręce w białym proszku. Bez tego nie przetrwa!

Dla kogo woreczek na magnezję?

Dla niej, dla niego, dla dzieci.

Jeśli ten ktoś się wspina to woreczek już pewnie ma, ale może dostać nowy ładniejszy. Każdemu kogo chcesz zachęcić do aktywności fizycznej możesz taki woreczek sprezentować (obowiązkowo od razu z magnezją) i podać adres najbliższego boulderu. Wejście to przeważnie kwota 15-20zł.

Jaki woreczek?

Proponujemy ładny 🙂

Woreczek, to nie jest coś super technicznego. Mogą się różnić trochę kształtem, wielkością i wagą, ale na początek nie ma co się nad tym zastanawiać. Warto kupić ładny woreczek, dobrej firmy, aby był szpan na ścianie 🙂

Petzl – firma typowo wspinaczkowa (turystyczna), produkuje uprzęże, karabinki, przyrządy asekuracyjne, kaski, czekany itp. Na tej firmie się nie zawiedziesz, jest trochę droższa niż konkurencja.

Mammut – znana firma produkująca sprzęt turystyczny, dobre produkty i fajne logo, ten ktoś będzie zadowolony.

Milo – także znana firma od sprzętu turystycznego. Bardziej kobiece wzory.

Nasze propozycje

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij go innym!

Masz pytania?
- Napisz w komentarzach!

Masz jakieś inne propozycje? daj znac!